Obowiązki adwokata

By | 5 listopada 2013

Dobry adwokat to podstawa, tym bardziej jeśli sprawa jest poważna. Dlatego też mając problemy prawne i gdy grozi nam składanie pozwu w sądzie, konieczne jest posiadanie dobrego prawnika.

Na rynku usług prawnych istnieje wiele kancelarii adwokackich, które świadczą szeroki zakres usług. Ale jeśli chcemy mieć dobrą reprezentację w sądzie, to ważne jest wynajęcie adwokata, który specjalizuje się w dziedzinie prawa, w ramach którego będzie ta sprawa prowadzona. Adwokat prowadząc sprawę musi zająć się nie tylko reprezentacją klienta przed sądem, ale także stworzeniem całego planu działania. Dlatego też i w jego zakresie obowiązków jest sporządzanie pism procesowych, którymi są pozwy, wnioski, odwołania, apelacje, skargi kasacyjne oraz wiele innych ważnych dokumentów. Dobry adwokat musi posiadać także uprawnienia do reprezentowania swoich klientów przed wszystkimi organami sądowymi, jakie występują w prawodawstwie polskim.

Przed nawiązaniem współpracy z adwokatem dobrze jest najpierw zapoznać się z wysokością wynagrodzenia, jakie będzie pobierać za prowadzenie usług prawnych. Zazwyczaj jest to ustalane już na początku całej współpracy, począwszy od wynagrodzenia ustawowego, aż po wynagrodzenie dodatkowe i premie od wygranej.